סגנון החיים של כולנו השתנה מאז שלכולם יש טלפון סלולרי בעל מצלמה איכותית שמאפשר לצלם כל דבר בכל נקודת זמן. זאת לעומת ימים עברו שבהם ביצעו צילומים לעיתים הרבה יותר רחוקות באמצעות מצלמות רפלקס שכללו סרטי נגטיב וגם באמצעות שקופיות שראו את התמונות באמצעות מקרן שקופיות.

אלבומי התמונות המשפחתיים

בעבר כל משפחה ריכזה את התמונות המשפחתיות שלה בתוך אלבומי תמונות אישיים ועם השנים רק במקרים נדירים בני המשפחה פותחים את האלבומים ומציצים בתמונות הנוסטלגיות. דבר זה מעורר תמיד זיכרונות לגבי הנראות שלנו לפני שנים רבות כשהיינו צעירים ועם זאת תמיד עצוב לראות בני משפחה וחברים שכבר לא אתנו.

איכותן של התמונות הללו הולכות ונחלשות עם השנים ומי שרוצה לשמר אותן, מומלץ שיעביר אותן לעותק דיגיטלי. מדובר בפעולה מקצועית אשר מתבצעת במעבדות מיומנות לעשייה בתחום ספציפי זה.

סריקה של תמונות מן העבר

תהליך הכנת עותק דיגיטלי כולל כמה שלבי עבודה. בתחילת הדרך הלקוח בוחר אילו תמונות מתוך האלבומים הישנים הוא מעוניין להעביר לעותק הדיגיטלי, או שהוא רוצה להעביר את כל תכולתם של האלבומים הללו. הוא מסדר את התמונות הללו על פי הסדר הכרונולוגי ומתאם את העברתן למעבדה. שליח יאסוף את החבילה החשובה ויעביר אותה לאנשי המקצוע שיעברו על כלל אחת מהתמונות, ינקו אותן מאבק, יבצעו תיקונים קוסמטיים כמו השלמת תמונה בעת הצורך, הסרת כתמים ותיקוני צבע.

בדרך זו יישמרו כל התמונות באופן אותנטי ויעבירו באופן מושלם את נראותם של האנשים הקרובים ואורח החיים בעבר. לאחר עבודת ההכנה, סורקים את התמונות בזו אחר זו באמצעות סורק ממוחשב ייחודי, אשר מותאם לסריקה של תמונות והוא מעביר אותן לקובץ דיגיטלי שמאוחסנות בו כל התמונות.

בתום העבודה מוחזרות התמונות באמצעות שליח לביתו של הלקוח והוא מקבל גם את הקובץ הדיגיטלי לשימושו האישי.

שימוש בתמונות הסרוקות

הנוסטלגיה אהובה על רבים מאתנו ואחד הרעיונות המקוריים הוא להכין פאזל מתמונה ישנה של בני המשפחה. בוחרים את התמונה האהובה ביותר שבה נראים ההורים או הילדים בצעירותם ובית הדפוס מכין מהקובץ תמונת פאזל מ – PVC  שאפשר לפרק ולהרכיב. העבודה המסקרנת הזו תעסיק את הדור הצעיר וכך הם גם יכירו את סיפורי העבר ואת הדמויות המשפחתיות החשובות. אפשר להזמין את הפאזלים בגדלים שונים ובכמות משתנה של חלקים פנימיים, על פי נוחותם של הלקוחות.

לראות שוב את העבר המשפחתי

כאשר רואים את התמונות הישנות, נזכרים באירועים משפחתיים ובסיטואציות רבות שקרו בעבר ששכחנו מהם כלל. בזכות התמונות הללו אנו מספרים לילדים שלנו הרבה מאד סיפורי ילדות על מקרים שקרו, על מקומות שביקרנו בהם ועל אישיותם של בני משפחה שונים כמו הסבים והסבתות שהלכו לעולמם והסיפורים הללו מרתקים ומעניינים מאד.

Comments are closed.

דילוג לתוכן לחץ כאן לחיוג