סריקת תמונות

לכל אחד ואחת מאיתנו יש ברחבי ביתו או בבית הוריו וסביו תמונות הפזורות להן מתקופות שונות בחיינו. לתמונות אלה יש ערך סנטימנטלי רב ואין זה משנה אם הן צולמו בתקופה האחרונה או כי אם מדובר בתמונות ישנות יותר. יש גם תמונות הנמצאות בתוך אלבומים ישנים, תמונות השמורות בנגטיבים או שקופיות. בעידן הדיגיטלי שבו אנו נמצאים ניתן בקלות רבה להעביר את התמונות הללו באמצעות סורק תמונות מקצועי לקובץ דיגיטלי אותו אנו יכולים לשמור על גבי המחשב או על גבי כונן דיסק או קי או CD.

שלבים בסריקת תמונות

  • בדיקה יסודית של התמונות
  • ניקוי של התמונות במידת הצורך
  • תיקון צבעים
  • תהליך דיגיטציה הכולל סריקה באמצעות סורק מקצועי
  • יישור וקטלוג של התמונות הסרוקות לפי נושאים ותאריכים

סריקת תמונות

יתרונות בביצוע סריקת תמונות

לתהליך של סריקת תמונות יש מגוון של יתרונות. ראשית כל לאחר הסריקה אנו נהנים מגישה נוחה ומהירה לכל התמונות שברשותנו לפי תאריכים ואירועים. לצורך הדוגמה, נוכל להיכנס למחשב האישי שלנו, לחפש תמונות מהחתונה של יוסי וחגית או מסיום קורס הקצינים של מוטי וכך לעיין בתמונות ולשלוף אותן מהמאגר שלנו בלי להתאמץ.

כך, נוכל לעשות שימוש בתמונות וזה לא משנה אם ברצוננו לפתח אלבום דיגיטלי, להכין מצגת מרגשת ליום הולדת 60 של סבא או פשוט לפתח תמונה ולהכניסה למסגרת יפה. יתרון נוסף הוא בכך שהתמונות נשארות אתנו לעד, הן לא יכולות ללכת לאיבוד, זאת משום שהן שמורות על גבי המחשב בענן או על גבי דיסק און קי. חשוב לזכור שכאשר התמונות נמצאות בתוך האלבומים או על גבי נגטיבים, ככל שהזמן עובר הן נהרסות ולכן סריקה שלהן תאפשר לנו לשמור עליהן ברזולוציה גבוהה לנצח.

יחד עם זאת, זו הדרך הטובה ביותר להעביר את התמונות שלנו מדור לדור, בלי שאלבומים ילכו לאיבוד או יהרסו בדרך כזו או אחרת. הסריקה מבטיחה שמירה על איכות גבוהה של התמונות לתמיד.

בעידן שלנו אנו נהנים מקשת רחבה של תוכנות עריכה מעולות כן שבקלות רבה ניתן לערוך את התמונות הללו בכל דרך שבה אנו רוצים בין אם להוסיף כתוביות, לשנות את הגוונים של התמונה, להוסיף גימיק או ציור. מכיוון ואנו מקבלים גישה מהירה וקלה לתמונות שלנו דרך המחשב, נוכל לשלוח אותם במייל לקרובי משפחה או חברים הנמצאים בארץ אחרת, להעלות זיכרונות לרשתות החברתיות ממש בשלף או אפילו להדפיס אותן במדפסת אצלנו בבית.

Comments are closed.

דילוג לתוכן לחץ כאן לחיוג