תמונות ונגטיבים

בעבר אנשים היו עושים שימוש בטכנולוגית הסריקה בעיקר לצרכים משרדיים כמו למשל סריקת מסמכים מסוגים שונים, סריקת חוזים, סריקה של פספורטים לצורך נסיעה וכדומה.

המטרה היתה לרוב להעביר את המסמך המודפס לקובץ דיגיטלי ואז לשלוח אותו הלאה במייל לנמען שמחכה למסמך בצד השני של העולם או באזור אחר בארץ בכדי לקצר את זמני הדואר.  לחלופין  היינו מבצעים את הסריקה פשוט בכדי שנוכל לקבל גיבוי של המסמך במחשב האישי שלנו.

היום, יש סורקים מקצועיים שמאפשרים לנו לבצע סריקת תמונות. מדובר בטכנולוגיה של ממש שמאפשרת לבצע סריקת תמונות במסות גדולות, כך שאין צורך לסרוק את התמונות בסורק הביתי שלנו, מה שייקח לנו המון זמן ואנרגיה.

הרי אם תביטו רגע באלבומים הישנים שנמצאים אי שם על המדפים והספריות במקרה הטוב ובמקרה הפחות טוב דחוסים באיזו מגירה במרתף או מקלט, תגלו כי ככל שהזמן עובר התמונות האלה נשחקות, נהרסות, מאבדות מצבען ומאיכותן.

לכן, אם נאגד למקום אחד את כל האלבומים הללו, הנגטיבים הפזורים להם, השקופיות ונבצע בצורה מרוכזת סריקה של כל החומרים הללו שהם בעצם הזיכרונות הכי יפים שלנו מהילדות, נוכל לשמור אותם על גבי המחשב וכך בעתיד לבצע בהם איזה שימוש שאנחנו רוצים.

הנה כמה מהשימושים שנוכל לעשות בתמונות אחרי שנבצע סריקה שלהם…

  1. תמונות ונגטיביםהדפסת אלבומים דיגיטליים – בטח יצא לכם לראות בשנים האחרונות אלבום דיגיטלי שהודפס לזוג שרק התחתן. התוצאה מרשימה במיוחד, אין על כך ויכוח, מה גם שהתמונות יוצאות באיכות גבוהה מאוד והן חלק בלתי נפרד מהדף. אם אתם רוצים לרגש אדם שקרוב אליכם, תוכלו להדפיס עבורו אלבום מהתמונות הישנות שנמצאות באותם אלבומים או נגטיבים ממש בקלות ובמחיר שווה לכל נפש.
  2. מצגת – אחרי שהתמונות יסרקו ויעברו למחשב שלכם בקבצים דיגיטליים, תוכלו להפיק סרטון או מצגת מהתמונות הללו. כך שאם סבא וסבתא חוגגים בקרוב יום נישואין, זו יכולה להיות מתנה מופלאה ומרגשת.
  3. מסגור של תמונות – כמובן שתמיד תוכלו לשלוף תמונה מהמאגר החדש שלכם ולחדש איזו פינה בבית עם מסגרת מעוצבת בתוכה תמונה שאתם ממש אוהבים של אחד הילדים או הנכדים.
  4. הדפסה על מוצרים – היום ניתן לבצע הדפסה דיגיטלית על מגוון עצום של מוצרים כמו למשל ליצור שמיכת טלאים מתמונות, כריות, ספלים ואפילו להדפיס תמונות על רהיטים.

לסיכום, לסריקת תמונות יש המון יתרונות ביניהם האפשרות לסרוק כמות גדולה של אלבומי תמונות בו זמנית, יכולת להגיע לרמת רזולוציה סופר גבוהה ולבצע עריכה של התמונות כולל שינויים ותיקונים. בנוסף, ניתן לעבוד עם כל סוג של אלבום וכמעט עם כל סוג נגטיב או שקופית ולבצע סריקה מקצועית…

Comments are closed.

דילוג לתוכן לחץ כאן לחיוג