רבים מאיתנו שמענו על שירותים מקצועיים הקשורים בתמונות אותן צברנו צילמנו ואספנו כחוויות ואירועים ייחודיים המסמלים רגעים שונים במהלך החיים שלנו. דוגמאות לשירותים מהסוג הזה הן למשל סריקת שקופיות לקבצים דיגיטליים, הפיכת נגטיבים לתמונות בקבצי מחשב, המרת קלטות וידאו ועוד… אבל מה לגבי כל אותן תמונות שכבר פותחו לפני שנים רבות ומאוגדות על גבי אלבומים. חלק מהאלבומים שלנו מסודרים לפי תקופות ואירועים, בחלקם חסרות תמונות שנלקחו כדי לתת לסבתא במתנה או כי ביקשו בבית הספר מיונתן תמונה שהיה קטן ליום ההולדת שלו וחלקן פשוט מעורבבות אחת בשנייה. כדי שנוכל להנות מהתמונות שלנו לאורך שנים רבות קדימה, מומלץ לבצע סריקת תמונות מאלבומים ולהעביר את התמונות לקבצים דיגיטליים על גבי המחשב.

מדוע לבצע סריקת תמונות מאלבומים?

  1. שליפה נוחה – לאחר שכל האלבומים יהיו סורקים ויועברו לקבצים דיגיטליים אותם נאחסן על גבי המחשב, נוכל לעשות בהם שימוש נוח ויעיל למגוון של מטרות. כל מה שצריך לעשות במקום לחפש באלבומים ולבזבז זמן יקר וגם אנרגיה, הוא פשוט לגשת לתיקייה הנכונה לפי תאריך או לפי אירוע, לעיין בתמונות השונות ולעשות בהן מה שאנחנו רוצים: לבנות מצגת מרגשת ליום ההולדת ה-60 של אמא, להכין קולאז’ מהמם עם תמונות מחופשות משותפות של כל המשפחה על גבי קנבס ולהעניק לאבא ליום הולדתו ועוד…
  2. להתגבר על נזקי הזמן ונזקים סביבתיים – תמונות הנמצאות בתוך אלבומים נהרסות עם הזמן כתוצאה מחשיפה לאבק, שמש, לחות וכדומה. העברתן של התמונות לקבצים דיגיטליים על ידי סריקה תאפשר לנו לשמור עליהן לאורך שנים רבות
  3. לשמור על סדר – כאמור, המעבר לטכנולוגיה דיגיטלית מאפשר לנו לאגד את כל התמונות בתיקיות תיקיות לפי קבצים וכך להנות מסדר מופתי. מכיון שהתמונות יהיו על המחשב שלנו.

סריקת תמונות מאלבומים – איך זה מתבצע?

לאחר שבחרתם חברה מקצועית המתמחה בביצוע עבודות מהסוג הזה ומחזיקה בטכנולוגיה ובמכשור המתאים, הצוות יבצע את הסריקה של התמונות ברזולוציה אופטימלית. לאחר מכן מבצעים התאמה, מתקנים צבעים ואז השלב הסופי הוא החלק שבו מגבים את כל התמונות על גבי CD.

לסיכום, לתמונות שלנו יש ערך יקר – סנטימנטלי ורגשי, הן בעצם הזיכרונות שלנו וההוכחה לכל הפעילויות, החוויות, הטיולים והאירועים בהם לקחנו חלק במהלך החיים. לכן, כדאי להשקיע זמן בחיפוש האלבומים ולבחור בחברה מקצועית לביצוע סריקת תמונות, כך נוכל לשמר אותן לנצח, להעבירן לדורות הבאים, לעשות בהן שימוש למגוון של מטרות או פשוט לצפות בהן ביחד, עם כל המשפחה והחברים.

Comments are closed.

דילוג לתוכן לחץ כאן לחיוג