על סורק התמונות האלקטרוני

סורק התמונות האלקטרוני הוא מכשיר חשמלי הממיר קרני אור החוזרות מתמונה או מסמך שאתם שמים בתוכו לאותות חשמליים, המתרגמים במחשב לכדי אותה תמונה או מסמך. לכאורה, נשמע הדבר מורכב, אך למעשה המרת אותות והתמרת גלים מסוגים שונים (המתבצעת לא רק בתחום סריקת תמונות) היא פעולה שהיום די פשוט לבצע, ומהסיבה הזאת הסורקים המוצעים בשוק אינם יקרים במיוחד. כמובן שקיימים סורקים ביתיים וסורקים לצרכים מסחריים לצד סורקים פשוטים וסורקים איכותיים יותר, אך באופן כללי, מדובר באמצעי חדשני וטכנולוגי במחיר שפוי למדי.

מספר שימושים לסריקת תמונות ומסמכים

  • סריקת תמונות למצגות – יצירת מצגות לפרזנטציות שונות, לצרכים מקצועיים או אישיים, היא אחת הסיבות העיקריות לסריקת תמונות או מסמכים. לעיתים יש בידנו חומרים מודפסים שאנחנו רוצים להציג על פני מסך המחשב והדרך היחידה לעשות זאת היא על ידי סריקתם באמצעות הסורק האלקטרוני.
  • סריקת תמונות להעלאה לרשת – העלאת תמונות מודפסות או מסמכים מוחשיים לרשת גם הם אפשריים תודות ליכולת סריקת תמונות ומסמכים שיש לסורק. העלאת חומרים לרשת יכולה להיות מכמה סיבות, ביניהן שיתוף מקצועי או אישי, קידום חברות מסחריות ועוד.
  • העברת מסמכים ברשת – שימוש מקצועי בסורק מתבצע כאשר יש צורך בהעברת מסמכים למקומות מרוחקים במהירות (שהיא רבה עשרות מונים דרך האינטרנט מאשר בדואר) ובאיכות גבוהה. סריקה לצרכים אלו היא פתרון מושלם וגם זול (שכן, תהליך הסריקה עצמו לא כרוך בעלויות) הרבה יותר מאשר העברת חומרים בדואר או באופן ישיר.

סריקת תמונות ניתן לבצע בקלות ובכלכליות בכל חנות צילום וגרפיקה

סריקת תמונות ומסמכים, בין אם לצרכים אישיים או לצרכים מקצועיים, יכולה להתבצע בצורה ביתית, במידה ויש בידכם סורק. במידה ואין לכם סורק, אתם יכולים לשקול אחת משתי אופציות – או לרכוש סורק (אבל אם השימוש שלכם בו הוא לא תדיר אז האפשרות הזו היא פחות נכונה כלכלית עבורכם) או להשתמש בשירותי סריקה המוצעים כמעט בכל חנות צילום וגרפיקה. האפשרות האחרונה מתאימה למי שמעוניין באיכות וברזולוציה גבוהות בתמונות או במסמכים הסורקים אך לא מעוניין בהוצאה ניכרת על רכישת מכשיר איכותי.

Comments are closed.

דילוג לתוכן לחץ כאן לחיוג