ייתכן מאוד שכבר נתקלתם בהצעה לסרוק את כל תמונות הנייר שלכם למדיה דיגיטלית וייתכן שאתם גם מבינים טוב מאוד את היתרונות הגדולים של מהלך כזה, ועד כמה מהלך כזה הוא חשוב בכדי להנציח את כל אותן תמונות ולהפוך אותן לנגישות לצפייה עבורכם ועבור דור העתיד שלכם. אלא שבפעם האחרונה שהעניין הזה הוצע לכם, החלטתם לעשות את זה בעצמכם באמצעות הסורק הביתי. המצב כרגע הוא שלא התקדמתם כמעט בכלל ואולי כדאי לשקול את הכל מחדש, בעיקר לאור העובדה שסריקה מקצועית של תמונות ונגטיבים, לא יכולה להתבצע באמצעות מדפסות ביתיות עם סורק מובנה.

 

מדוע לא סורקים תמונות לבד?

אוקי, אז אפשר להניח שאתם כבר הבנתם מדוע כדאי וחשוב לסרוק את התמונות המודפסות שלכם בבית ולהעביר אותן למדיה דיגיטלית. העניין הוא שאתם עדיין לא ממש שלמים עם האופציה הזאת של להוציא על זה כסף ולשלם לגורם מקצועי שיבצע עבורכם את הסריקה. מבחינתכם, אם יש לכם בבית מדפסת ביתית עם סורק מובנה, אין שום סיבה שלא תוכלו לעשות את זה בעצמכם, ובאמת אי אפשר להתווכח עם ההיגיון הפשוט הזה. אלא שממרחק הזמן אתם כבר יודעים שיש מרחק גדול בין ההיגיון ובין המציאות, ובמקרה הזה המרחק הזה מבוסס כל כולו על תהליך סיזיפי שאתם לא באמת מתכוונים לבצע בעצמכם.

מדפסות ביתיות עם סורק מובנה פשוט אינן בנויות לסרוק תמונות ישנות ברמה גבוהה של רזולוציה ובקצב שבאמת יאפשר לנו לסרוק את כל התמונות שלנו בתוך פרק זמן סביר. הערכה גסה מדברת על חודשים ארוכים שבהם אתם צריכים להקדיש את רוב הזמן הפנוי שלכם לסריקת כל התמונות המודפסות שלכם, וזה פשוט לא משהו שמישהו יכול לצפות מעצמו.

מדפסות

מדפסות ביתיות – לא בנויות לזה

בניגוד למכשור סריקה מקצועי המבצע את הסריקה באיכות פנומנלית ובמהירות שיא שמאפשרת לסרוק מאות תמונות בתוך שעות ספורות והכל בצורה אוטומטית ובשיא האיכות, מדפסות ביתיות פשוט לא בנויות לסטנדרטים האלה. כל תהליך הסריקה בהן מבוצע בצורה ידנית, ואם אתם מתעקשים על סריקה באיכות גבוהה, זה אומר שזמן הסריקה של כל תמונה יגיע לסביבות הדקה השלמה. כעת תעשו את החישוב ביחס למספר התמונות שלכם ותגלו שעומדת בניכם משימה של עשרות ואולי מאות שעות של סריקה סיזיפית, שבסופו של דבר תעלה לכם יקר יותר משירות סריקה מקצועי, לא רק במונחי זמן אלא גם במונחי כסף.

Comments are closed.

דילוג לתוכן לחץ כאן לחיוג