בשנות התשעים, כאשר החל הבום הטכנולוגי הגדול, לא מעט בתים החלו לרכוש סורקים, מכשיר מופלא שאפשר לנו להעביר תמונות שונות למחשב, לשלוח אותן במייל או להדפיס אותן. עם הזמן חברות שונות החלו לפתח מדפסות רב שימושיות, שיש להן גם סורק וגם מכונת צילום.

עם זאת, בהרבה מקרים העדפנו להשתמש בסריקה חיצונית, אצל בעלי מקצוע שיש להם סורקים איכותיים ומהירים, שמאפשרים סריקה ברמה גבוהה יותר מזו שסורק ביתי מאפשר. זה נכון לגבי סריקות של חומרים שונים ובפרט סריקה דיגיטלית של תמונות.

מהי סריקה מקצועית של תמונות

הרעיון הוא כזה, לרובנו יש אלפי תמונות מהימים של לפני הצילום הדיגיטלי. תמונות אלו שוכבות באלבומי תמונות ישנים. במקום שהן ישכבו שם, ניתן לעלות אותם למחשב בצורה מאוד פשוטה דרך סריקה מקצועית. ניתן לעשות את זה בבית דרך סורק ביתי, אך יש לכך כמה בעיות: ראשית, זה לוקח המון זמן, סורקים ביתיים הם קטנים בשטח שלהם, איטיים, ויש צורך לסרוק כל תמונה בנפרד. סורק מקצועי הוא הרבה יותר גדול, ומאפשר עבודה מהירה וזריזה. שנית, האיכות של סורק ביתי הוא הרבה פחות טוב מסורק מקצועי, הרזולוציה וכן לא כל סורק ביתי הוא גם צבעוני, אז אנחנו עלולים לאבד את הצבע של התמונות. שלוש, סורק מקצועי מאפשר לעבוד על התמונות לאחר מכן, לתקן פגמים, ולהעביר אותם למחשב בצורה חלקה.

העברת התמונות דרך סורק מקצועי למחשב, מאפשר לנו לשמור את התמונות בגיבוי במגוון דרכים, כפי שנראה מיד, וליהנות מאפשרות להסתכל עליהן בכל עת שנרצה, בצורה מהירה. כמו כן אנחנו יכולים להעביר את התמונות לכל אחד במייל, לעלות לרשתות חברתיות, ליצור מצגות מיוחדות ועוד.

כיצד שומרים על התמונות במחשב בצורה חכמה?

א.גיבוי במספר מקומות במקביל, הן במחשב, הן בדיסק והן בדיסק און קיי

ב.גיבוי בענן – אנחנו יכולים לשמור בגוגל דרייב, דרופבוקס, בוקס ועוד מגון אתרי אחסון בענן. אז נוכל להסתכל על התמונות מכל מחשב ומכל טלפון נייד או טאבלט.

ג.רצוי לשמור את התמונות סרוקות בכמה מחשבים

בכל מקרה, אסור לזרוק את התמונות ואת הנגטיבים שלו, מאחר ולעולם לא תדעו מתי תרצו לעשות בהם שימוש נוסף

חשוב לציין שניתן להעביר את התמונות הסרוקות גם לאלבומים דיגיטליים, כמו שנהוג לעשות היום לתמונות שצולמו במצלמות דיגיטליות. כך תוכלו ליהנות מאלבומי תמונות חדישים ברמה גבוהה, של תמונות ישנות אשר צולמו במצלמות רפלקס, גם מלפני ארבעים וחמישים שנה.

Comments are closed.

דילוג לתוכן לחץ כאן לחיוג