אם גם אצלכם מגירות המטבח, מגירות השידה בחדר השינה, או מדפי הספרים – מלאים בקופסאות נעליים, שקיות פלסטיק ואלבומים ישנים עמוסים בצילומים משפחתיים, מסמכים חשובים, תעודות ומכתבים… כל אותן מזכרות מרגשות שנותרו מהימים בהם הייתם צעירים או ההורים היו צעירים ונהגו לשלוח ולקבל מכתבים בדואר, מחברים ומבני משפחה – בוודאי תשמחו לדעת שיש דרך קלה ויעילה לעשות "סדר בבלגאן".

אם זה גם הסיפור שלכם, אבל אתם לא יודעים מאיפה להתחיל או איך לעשות את זה, בשבילכם נכתב המאמר הזה.

קודם כל, תשמחו לדעת שיש היום חברות שמספקות שירותי סריקה דיגיטלית, ואם יש לכם חומר רב לסריקה, ואין לכם זמן לעשות זאת בעצמכם, אתם תמיד יכולים למצוא ברשת חברה בעלת מוניטין שתסרוק עבורכם באופן מקצועי את כל החומרים ותערוך אותם בתיקיות.

אבל למה לא לעשות את זה לבד? כן, הטכנולוגיה המופלאה מאפשרת היום לכל מי שיש לו מדפסת משולבת, לסרוק כל מסמך ותמונה ישירות מהמדפסת אל המחשב. הנה דוגמה למדפסת שכזאת.

מדפסת לייזר משולבת – קיוסרה – Ecosys m3550idn

המדפסת המשולבת של קיוסרה מציעה מכשיר הדפסה, סריקה ופקס. היא מצוידת במסך מגע קל להפעלה, וכוללת, בין השאר, גם סריקה מהירה ויעילה. המדפסת מאפשרת לכם לבחור בעצמכם את יעד הסריקה מבין: דואר אלקטרוני, תיקיה ברשת או FTP (File Transfer Protocol, שהוא הסטנדרט המשמש להעברת מסמכים ממוחשבים ממכשיר אחד לשני). רמת הרזולוציה של מדפסת זו היא 600x600dpi. וסוגי פורמט הסריקה שהיא מציעה הם: XPS, PDF, TIF ו-JPG.

תקשורת אינטרנטית בין המדפסת למחשב הביתי, מאפשרת לכם לטפל בחומר הסרוק ברגע שהוא מגיע למחשב, לתת שם לתמונה או למסמך ולתייק בתיקיה המתאימה.

לאחר סיום מלאכת הסריקה והשמירה בתיקיות, תוכלו – בעזרת תוכנות מתאימות ואפשרויות שמירה בענן – לשתף בתמונות שסרקתם את בני המשפחה והחברים ולעודד אותם להוסיף לאוסף תמונות ומסמכי משפחה משלהם. אל תופתעו אם תגלו תמונות נוספות של הסבים והסבתות שקרובי משפחה אחרים כבר סרקו והם שמחים לשתף אתכם בהן.

שלבי הסריקה הנפוצים במדפסות משולבות:

שלב 1 – פתחו את מכסה המדפסת. שימו את המסמך או התמונה שאתם רוצים לסרוק כשהפנים כלפי מטה על גבי הזכוכית. סיגרו את מכסה המדפסת.

שלב 2 – הקלקה על כפתור הסריקה "scan" תיפתח בפניכם אפשרות בחירה (בדרך כלל עם כפתורי החיצים): אם אתם רוצים לסרוק למחשב (PC). לחצו OK, וזה יוביל למסך שיבקש מכם לבחור את סוג המסמך. אם זו תמונה בחרו image  או בחרו את סוג המסמך מבין ההצעות שהמדפסת מציעה.

שלב 3 – המדפסת תבקש ללחוץ על כפתור ה-"start".

שלב 4 – הסריקה נשלחת למחשב והצילום מופיע על גבי המסך. כעת תוכלו לערוך, לתת שם לתמונה או למסמך ולשמור אותו בתיקיה המתאימה.

Comments are closed.

דילוג לתוכן לחץ כאן לחיוג