סדר באלבומי התמונות

במרוץ החיים שבו כולנו עסוקים בבניית המשפחתיות, בטיפוח הקריירה, לימודים ועוד אין ספור עיסוקים, יש תמיד נושאים שאותם מזניחים מפאת קוצר הזמן. בזמן מגפת הקורונה אזרחים רבים החליטו שזה זמן מצוין לטפל בכל הדברים שמוזנחים בבית. עבור מי שנמצא בחל"ת או פוטר ועדיין לא מצא עבודה, זו הזמנות מצוינת לשנס מותניים ולהקדיש זמן לכמה תחומים שבתום הטיפול הם יסבו המון נחת לכל המשפחה. אחת מהמשימות הללו היא לעשות סדר באלבומי התמונות הישנים. יש בהם תמונות ילדות של ההורים, תמונות ילדות של הילדים, הרבה לפני שהתחיל השימוש במצלמות הדיגיטליות ולאחר מכן בטלפונים הסלולריים.

השלב הראשון הוא לעבור על אלבומי התמונות ולהחליט אם לבצע עריכה וסריקה של כולם או אם יש אלבום מסוים שכולל כמות של תמונות היתוליות ומטושטשות כמו זו שרואים כיצד קרובת משפחה מסתפרת במספרה או נעזרת במכשיר מחליק שיער מהסוג הישן. אם התחושה היא שמדובר בתמונות טיפשיות ולא רלוונטיות, אפשר להעביר רק אחת מהן לעריכה וסריקה ואת כל השאר להשאיר באלבום.

בשביל מה צריך לעשות סדר באלבומי התמונות?

האמת היא שאין כמו להתרפק על זיכרונות ילדות, לעלעל באלבומים הצהובים ולהיזכר איך נראה כל אחד מאיתנו בצעירותו וגם המבוגרים שכבר לא בחיים. זהו נושא שמסקרן כל אחד מבני המשפחה, הילדים ייהנו מאד לראות אתכם ואת הוריכם שאת מקצתם הם לא הכירו, ייהנו לראות את עצמם כתינוקות, או ביום הראשון שהלכו לגן הילדים, או לבית הספר.

כדי לשמור את הזיכרונות הללו גם לדורות הבאים, יש לבצע הליך מסודר של עריכה וסריקה מקצועיים כדי שבסוף הדרך הם יועלו לקובץ דיגיטלי שיהיה תמיד זמין על המחשב.

מאיפה מתחילים את הפרויקט הזה?

לאחר שבחרתם את האלבומים הרלוונטיים, כדאי לבדוק אם יש בבית סרטי צילום – נגטיבים ישנים אשר לא פותחו בזמנו, כדאי לעבור עליהם מול האור ולראות אם יש שם צילומים מעניינים שכדאי לטפל בהם. בנוסף לכך בבתים רבים יש שקופיות, אלו הם תוצרים של צילום במצלמה מיוחדת שאפשר היה לראות את הצילומים שלהן באמצעות מקרן. סידרו את השקופיות על פי הסדר בקופסה מיוחדת ובני הבית והחברים נהנו לראות על הקיר את כל השקופיות ברצף. אם יש תמונות מעניינות בין השקופיות, כדאי להציל גם אותן.

מרכזים את כל התמונות, סרטי הצילום והשקופיות והשליח של החברה המקצועית שעוסקת בכך מגיע על פי התיאום כדי לאסוף את החבילה. העובדים המיומנים ימיינו את התמונות, ינקו אותן ולאחר מכן יסרקו אותן בסורק ייעודי למטרה זו. בתום הסריקה יועבר הכול לקובץ דיגיטלי. סרטי הצילום והשקופיות יעברו פיתוח אנלוגי ולאחר מכן לקובץ דיגיטלי.

בתום העבודה המורכבת והסבוכה הכוללת גם עריכה ותיקוני צבע וצילום, מקבל הלקוח קבצים דיגיטליים, כך שיוכל לראות את התמונות ברצף או בצורת מצגת על פי בקשתו.

Comments are closed.

דילוג לתוכן לחץ כאן לחיוג