בעבר כשרצינו לעשות אלבום תמונות היינו צריכים לצלם, לשלוח לפיתוח, לחכות שהתמונות יהיו מוכנות ואז להדביק אותן באלבום תמונות. כיום באמצעות מצלמות דיגיטליות שניתנות לחיבור למחשב או דרך שרתי ענן, אנחנו יכולים לעלות תמונות לאתרים ברשת ומשם להדפיס אותן או ליצור אלבומי תמונות.

התחום של העלאת תמונות הפך מאוד פופולארי בעשור וחצי האחרונים, מהרגע בו מצלמות דיגיטליות הפכו פופולאריות. האפשרות של העלאת תמונות חוסכת לנו זמן ועלויות. אנחנו יכולים לשבת בבית עם המצלמה הדיגיטלית, להעביר את כל התמונות למחשב ומשם לשלוח אותן לבית דפוס או לחנות פוטו שיכולה לפתח את התמונות, דרך האתר בזמן קצר מאוד.

היתרונות של אתרי העלאת תמונות

ראשית, אנחנו יכולים לברור אילו תמונות לעלות ואילו נפתח. במקום שנשלח את כל התמונות לפיתוח אנחנו בוחרים את התמונות הטובות ביותר אותן אנחנו רוצים שיהיו באלבום או בכלל על הדפוס.

שנית, אין לנו צורך להגיע שוב ושוב אל בית הדפוס או אל חנות הפוטו. אנחנו יכולים לעלות את התמונות ולחכות שהן יהיו מודפסות בשביל להגיע לקחת אותן או לחילופין, הן יישלחו לנו בדואר.

שלוש, אנחנו יכולים לבחור את צורת הפיתוח. האם אנחנו רוצים את זה על נייר כרומו, נייר רגיל, בד או כל סוג חומר אחר עליו נרצה להדפיס. כמובן שחשוב מאוד לבדוק שאכן ניתן להדפיס את התמונות עליהן.

ארבע, מאחר והתמונות עולות אצלנו למחשב ומשם הן עוברות לאתר, הן יכולות לעבור פילטרים של תוכנות שונות, שם אנחנו יכולים להאיר או להחשיך, להוסיף אפקטים שונים ועוד. כלומר אנחנו יכולים לעשות שינויים מסוימים בתמונות, כולל הוספה של אנימציה או דפוס בשביל להפוך את התמונות למיוחדות יותר.

חמש, אתרי העלאת תמונות מאפשרים העלאת תמונות כבדות מאוד, מה שאומר שאפשר לצלם צילומים גדולים ורחבים ולא לחשוש שמא גודל הקובץ של התמונה לא יעלה או יפגע באיכות שלה.

שש, כל אחד יכול להשתמש באתר העלאת תמונות. לא צריך להיות צלם מקצועי בשביל, ואין הדבר דורש יכולות מיוחדות. רק לצלם.

כעת שמסתכלים על כל היתרונות של העלאת תמונות מבינים מדוע שיטה זו פופולארית והחליפה את השיטות הישנות של צילום ופיתוח. מאחר ומרבית האנשים, צלמים חובבים ומקצועיים, עברו זה מזמן לצילום דיגיטלי ולשימוש באתר להעלאת תמונות, הרי שאתרים אלו רק משתפרים וסביר להניח שאנחנו נהיה עוד עדים לשינויים רבים ויתרונות נוספים שישתלבו בהם.

Comments are closed.

דילוג לתוכן לחץ כאן לחיוג