מהו בעצם דפוס דיגיטלי וכיצד הוא מהווה שדרוג של כל שיטות ההדפסה האחרות שהיו נהוגות עד כה? נתחיל ונאמר שדפוס הוא תהליך של העברת מידע אל הנייר ודפוס דיגיטלי הוא אחת הדרכים לעשות זאת.

הדפוס הוא המצאה שנתגלתה לפני מאות שנים והוא הולך ומשתכלל עם ההתפתחות הטכנולוגית. המטרה של דפוס בכלל ודפוס דיגיטלי בפרט, היא להביא את המילים והתמונות לכמה שיותר אנשים, באיכות מעולה, במהירות ובמחירים שווים לכל כיס. בעיקרון, כל דפוס מחקה את ההליך שבו תבניות של אותיות ותמונות משוכפלות שוב ושוב. פעם, נהגו לסדר אותיות בלוחות תבליט ואז למרוח צבע ולהדק עליו דף נייר נצמד. היום, דפוס דיגיטלי עושה אותו דבר אבל באמצעים המשוכללים שהמחשוב מאפשר לו. כלומר, התהליך הוא אותו תהליך הכולל הטבעת מידע על דף נייר אולם ההבדל הוא שכיום הוא נעשה באמצעות מכונות מיוחדות ומכשור מתקדם.

מה היתרונות של הדפוס הדיגיטלי?

מרגע שהמציאו את המחשבים ואת אופן העברת המידע לפיקסלים, הצורה שבה מילים ותמונות מעובדות למידע במוח המחשב ומועברות למדפסות ולסורקים ולכל מכשיר שכזה, השתנתה לחלוטין. הדפוס הדיגיטלי הפך ללהיט שאיכותו עולה מדי שנה והמחיר שלו יורד, מה שמאפשר לכולם להדפיס חומרים מרהיבים בדרך נוחה, מהירה ומגוונת.

 

דפוס דיגיטלי – איך זה עובד?

בפשטות, קובץ המידע יוצא ישירות מהמחשב אל הנייר, או אל המוצר שעליו מדפיסים. ההדפסה עוברת מהמחשב דרך מדפסת לייזר או מדפסת הזרקת דיו דרך מתווכים מעטים ככל האפשר ולא נזקקת להליך מסורבל כמו שהיה נהוג פעם. המדפסת הדיגיטלית מקבלת את המידע המעובד בדרכים שונות, מעבירה אותו למכונות שאליהן מוזנים צבעי היסוד ושם מעורבבים הגוונים השונים בדיוק עילאי. העלויות נחשבות לנוחות וזולות בהשוואה לתהליכים הישנים והמסורתיים של דפוס, בגלל חיסכון בכוח אדם, מכשור וחומרים. מכיוון שכמו בכל תחום, המגמה היא הוזלת עלויות, משנה לשנה דפוס דיגיטלי הופך להיות אטרקטיבי ומשוכלל עד יותר, כשהוא נעזר ביתרונות הטכנולוגיה המתקדמת.

 

עולם שלם של אפשרויות הדפסה

התחום החדש והמתפתח בעולם הדפוס הדיגיטלי הוא הדפסה ישירה בטכנולוגיית UV. באמצעות הדפסה ישירה ניתן להדפיס על כל חומר. טכנולוגיית הדפסה ישירה עושה שימוש בראש צבע אשר מניח את הצבע בדיוק רב על גבי החומר ולאחר מכן עובר ייבוש בקרינת UV. כך למעשה ניתן לבצע הדפסה על פרספקס, הדפסה ישירה על זכוכית, עץ,  פח, קאפה, קנבס ועוד חומרים ולקבל תוך שניות מוצר איכותי ומוכן לשימוש. טכנולוגיית הדפסה ישירה פותחת עולם חדש של אפשרויות הדפסה ולוקחת את תחום הדפוס הדיגיטלי קדימה אל העתיד.

Comments are closed.

דילוג לתוכן לחץ כאן לחיוג