אין עוררין על כך כי מצגת תמונות היא הדרך המהירה, היעילה והמעניינת ביותר להעביר מסרים עבור הקהל. אפשר להשתמש במצגת באירועים פרטיים, ולערוך אותה במבנה יצירתי ומשעשע באופן מיוחד, או להעדיף מצגת סולידית ומקצועית יותר, אשר מתאימה לצרכים עסקיים. היתרון של מצגת בא לידי ביטוי באופן התקשורת עם הקהל והצופים. הדבר החשוב ביותר בענין זה הוא לשמור על מסגרת זמנים מדויקת עבור המצגת, ולהעדיף אלמנטים חזותיים על פני אלמנטים טקסטואליים שונים.

הכנת מצגת מתבצעת באמצעות תוכנות ייעודיות אשר מותקנות על המחשב, או בעזרת פלטפורמות דיגיטליות בתוך אתרי אינטרנט. האמת היא, כי כיום יש כלים רבים עבור הכנת מצגת תמונות, וגם נטולי רקע טכנולוגי יכולים להפיק מהן את המיטב ללא כל צל של ספק. אף על פי כן, יש כמה דגשים חשובים, אשר מאוד כדאי להכיר עוד לפני שמתחילים בתהליך הכנת מצגת תמונות.

מוזיקה, אפקטים ומעבר

החוק הראשון עבור הכנת מצגת תמונות הוא כאמור להמעיט בטקסט עד כמה שניתן. רצוי להשתמש במילים רק על מנת להסביר מונחים לא ברורים, או לצורך הפניות למקורות מידע נוספים. מעבר לכך, יש לנצל את אמצעי המבע הבאים:

א. מוזיקה – הכנת מצגת תמונות חייבת להיות מלווה במוזיקה. אין צורך במוזיקה לכל אורך המצגת, ויש מקרים בהם רק אפקטים עושים את העבודה, אולם רצוי לנצל את הנוכחות של המוזיקה וליצור עניין וסקרנות.

ב. מעבר – מצגת תמונות מבוססת על שקפים. המעבר בין השקפים הוא חלק מן המצגת ורצוי לשים עליו דגש כבר בשלבים הראשונים של היצירה וההכנה.

ג. אפקטים – בחרו אפקטים שונים אשר מתאימים לאופי של המצגת, ולרעיון אותו תרצו להעביר. זכרו כי הצופים שלכם רואים את האפקטים בתור חלק בלתי נפרד מן המצגת. יש לאפקטים ערך מוסף, והם יכולים בקלות להפוך ליתרון משמעותי לכל הדעות.

לסיכום, הכנת מצגת תמונות היא חלק מתהליך מורכב אשר דורש מיומנות, אך מבטיח סיפוק אדיר מן הסתם.

לעמוד הבית לחץ כאן

Comments are closed.

דילוג לתוכן לחץ כאן לחיוג